Podziękowanie za udział w konferencji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Poradnia   
czwartek, 06 listopada 2014 12:46

 

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bieruniu pragnie serdecznie podziękować uczestnikom za liczne przybycie, wkład i zaangażowanie w III Ogólnopolską Konferencję Szkoleniowo- Naukową z cyklu Specyficzne potrzeby edukacyjno-wychowawcze i rozwojowe na temat:Wspieranie rozwoju dzieci ze spektrum autyzmu- diagnoza, edukacja, terapia, która odbyła się w dniu 6 listopada 2014 r. w siedzibie Poradni mieszczącej się przy ul. Granitowej 130.

 

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PPP

 

plakat2014 - format a4

                                                                                Krystyna Bobak

 

MATERIAŁY Z KONFERENCJI:

Program konferencji


  Autyzm w aspekcie klasyfikacji DSM-5- lek. med. Sabina Micorek

 lek. med. Sabina Micorek- ukończone szkoły: 2010r-2014r. Uniwersytet Jagielloński Studia Podyplomowe kierunek „Podstawowe i szczegółowe problemy psychoterapii”,2002r.-2008r.Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wydział Lekarski. 01.10.2008r. – 31.10.2009r.Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie - staż podyplomowy, 01.12.2009r. – 01.05.2010r. Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie młodszy asystent (oddziały ogólnopsychiatryczne, oddział leczenia zespołów abstynencyjnych po alkoholu i substancjach psychoaktywnych), 01.06.2010r. – nadal Centrum im. Jana Pawła II Sosnowiec Klimontów Oddział Psychiatrii Wieku Rozwojowego specjalizacja z Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, tryb rezydencki (4 rok specjalizacji), 01.06.2010r. – 01.03.2013r Subrejonowy Ośrodek Lecznictwa Psychiatrycznego w Bielsku Białej - lekarz dyżurny, 01.12.2011r. – 31.01.2012r. Katolicki Ośrodek leczenia uzależnień „Dom Nadziei” w Bytomiu – konsultant, 01.01.2013- nadal Poradnia Zdrowia Psychicznego „Awicenna” w Tychach

 

Wykrywanie autyzmu u dzieci z zaburzeniami w rozwoju. Różnicowanie diagnostyczne- dr Barbara Winczura

 Dr nauk hum. Barbara Winczura- pedagog specjalny w zakresie resocjalizacji i rewalidacji,  oligofrenopedagog, diagnosta i terapeuta dzieci z zaburzeniami w rozwoju, dyplomowany specjalista w dziedzinie diagnozy i terapii osób ze spektrum  autyzmu (ASD), specjalista edukacji i terapii dzieci przewlekle chorych oraz  dzieci i młodzieży z głęboką, złożoną, wieloraką niepełnosprawnością.
Autorka bądź współautorka kilku publikacji książkowych oraz licznych  artykułów z zakresu psychopatologii rozwoju dziecka, szczególnie  problematyki zaburzeń autystycznych oraz dzieci zagrożonych  niepełnosprawnością rozwojową w aspekcie wczesnej interwencji i wspomagania  rozwoju małego dziecka.Najnowsze publikacje:


dzieci-o-specjalnych-potrzebach

plakat-winczura-3

 

plakat-winczura-5

 

Propozycja podstawy dla podstawy programowej w edukacji dzieci autystycznych- dr Jadwiga Kamińska-Reyman

dr Jadwiga Kamińska-Reyman- dr n. hum., psycholog, wykładowca akademicki, od wielu lat zajmuje się problematyką autyzmu- teoretycznie i prqaktycznie, kierownik Studiów Podyplomowych z Psychopedagogiki Autyzmu w Górnośląskiej WSP, matka dorosłego syna autystycznego.

 

Budowanie relacji terapeutycznej z dzieckiem z autyzmem (w oparciu o aktualne badania dotyczące rozwijania umiejętności kluczowych)- mgr Krystyna Pomorska

 mgr Krystyna Pomorska- psycholog, pedagog, terapeuta. Ukończyła pedagogikę społeczną w PSW w Białej Podlaskiej, psychologię w Middlesex University w Londynie i  w SWPS w Warszawie, a także studia podyplomowe ze Stosowanej Analiza Zachowania. Obecnie jest doktorantką Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich w SWPS na kierunku psychologia. Prowadzi badania nad rozwojem umiejętności przyjmowania perspektywy u dzieci z autyzmem i typowo rozwijających się, we współpracy z National University of Ireland Maynooth. Od 2007 roku zaangażowana w pracę terapeutyczną z dziećmi z zaburzeniami rozwoju i zachowania. Oprócz pracy terapeutycznej, prowadzi kursy i szkolenia  ze stosowanej analizy zachowania i konstruowania programów edukacyjno-terapeutycznych m.in. na psychologii w SWPS, studiach podyplomowych ze stosowanej analizy zachowania, a także dla Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej w Krakowie. 

 

Fakty i mity na temat autyzmu- mgr Danuta Kardas

 mgr Danuta Kardas ur. 10.03.1961r.w Jędrzejowie. Prezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu O/ Katowice;Pedagog specjalny i nauczyciel religii w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr3 w Katowicach; Ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach- licencjat z teologii nauczycielskiej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski- mgr pedagogiki specjalnej.

 

Psychologiczne podstawy interpretacji zachowań niepożądanych/niepokojących u osób z rozpoznanym autyzmem - dr Jadwiga Kamińska-Reyman

 


ZAPRASZAMY DO GALERII

 

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 01 grudnia 2014 12:08